Arbuz zamiast viagry? Jak najbardziej!

  W arbuzie, wśród szeregu innych właściwości pozytywnie wpływających na nasze zdrowie, naukowcom udało się znaleźć również tę, która szczególnie zainteresuje mężczyzn. Ten owoc to naturalny afrodyzjak, a dzięki jednemu ze swoich składników – działa jak viagra.

Narodowy Program Prokreacyjny w miejsce in vitro – znamy szczegóły

Już za około 2 miesiące ma zostać wdrożony pierwszy etap Narodowego Programu Prokreacyjnego, który zastąpi dotychczas obowiązujący program refundujący zapłodnienie metodą in vitro – taką informację podał wiceminister odpowiedzialny za naukę i zdrowie publiczne, Jarosław Pinkas.

Zamrażanie nasienia szansą na potomstwo

Współczesny rozwój profilaktyki i leczenia niepłodności niesie za sobą zaskakujące i innowacyjne rozwiązania. Zamrażanie nasienia daje możliwość zatrzymania męskiej płodności na długie lata. To bardzo dobry sposób dla mężczyzn, którzy chcą w przyszłości zostać ojcami, jednak obecna sytuacja im na … Pokaż więcej »

Badanie nasienia – Zbadaj swoją płodność!

W obecnych czasach badanie nasienia powinno być czymś tak naturalnym, jak kontrolowanie poziomu cukru czy cholesterolu we krwi. Wykonanie takiego badania jest szczególnie zalecane wtedy, gdy para bezskutecznie stara się o dziecko. Powszechnie wiadomo już, że przyczyna nieposiadania dziecka, pomimo … Pokaż więcej »

Przygotuj swój organizm do in vitro

Zapłodnienie pozaustrojowe cieszy się coraz większym powodzeniem w Polsce. Nie brak kontrowersji wokół tego tematu, jednak faktem jest, że jest to skuteczna metoda w walce z niepłodnością, gdy wszystkie inne zawiodły. Warto wiedzieć, że liczba chętnych par do wzięcia udziału … Pokaż więcej »

Plemniki kochają… zimę!

Czy wiesz, że pora roku, podobnie jak sposób odżywania się czy uprawianie zdrowego stylu życia, ma wpływ na jakość męskiego nasienia? Jakiego rodzaju czynniki są istotne? Czy istnieje zależność pomiędzy temperaturą na zewnątrz a żywotnością i jakością plemników? Badania dowodzą, … Pokaż więcej »

1 2