Bez kategorii

Przygotuj swój organizm do in vitro

shutterstock_108554645Zapłodnienie pozaustrojowe cieszy się coraz większym powodzeniem w Polsce. Nie brak kontrowersji wokół tego tematu, jednak faktem jest, że jest to skuteczna metoda w walce z niepłodnością, gdy wszystkie inne zawiodły. Warto wiedzieć, że liczba chętnych par do wzięcia udziału w „Programie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego na lata 2013-2016” przerosła najśmielsze oczekiwania! Programem tym jest objętych ok. 15 tysięcy par. Jeśli wraz z partnerem zastanawiacie się nad in vitro musicie wiedzieć, że warto przygotować do niego swój organizm. Bardzo ważne w tych przygotowaniach jest uwzględnienie odpowiedniego sposobu odżywania.

Jeśli wraz z partnerem chcecie podjąć się zapłodnienia in vitro, na 3-6 miesięcy przed zmieńcie swoje nawyki żywieniowe i zacznijcie stosować dietę płodności. W jakim celu?

Stosowana przez mężczyzn poprawi jakość ich nasienia – a im więcej plemników dobrej jakości, tym większa skuteczność zapłodnienia pozaustrojowego. Jeśli będą się do niej stosować kobiety, ich organizm będzie świetnie przygotowany na przyjęcie zapłodnionej komórki, unormują swoją wagę i dostarczą potrzebnych zarodkowi witamin i minerałów, już od pierwszego dnia ciąży!

Dieta przyszłych ojców powinna obfitować w selen, żelazo, magnez, kwas foliowy, jod, witaminy A, D3, C i witaminy z grupy B, L-Argininę i L-Taurynę. Wszystkie niezbędne do polepszenia płodności minerały, antyoksydanty, witaminy i przeciwutleniacze w naprawdę skutecznej dawce zawiera suplement diety dla mężczyzn FertilMan Plus. Jego skład pozwala na uzupełnienie pożądanych składników już w 1 miesiąc.

Przyszła mama również powinna przyjmować odpowiednie dawki witamin i minerałów, które przygotują jej organizm do ciąży i dostarczą dziecku niezbędnych do prawidłowego rozwoju substancji. Konieczne jest przyjmowanie przede wszystkim kwasu foliowego, witaminy A, D, C i kwasów omega-3. Należy także pamiętać o regularności jedzenia posiłków oraz o piciu dużej ilości płynów.

Niezwykle ważne jest, aby przyszli rodzice skończyli ze wszystkimi nałogami. Wpływ papierosów, narkotyków, alkoholu na płodność i dziecko jest destrukcyjny. Najlepiej odstawić przyjmowanie używek na 3 miesiące przed zapłodnieniem i bezwzględnie wystrzegać się ich przez cały okres trwania ciąży.

Stosowanie diety płodności jest bardzo ważne przy każdym sposobie zapłodnienia. Dzięki prawidłowemu odżywaniu się wszystkie komórki organizmu będą silne i zdrowe – a więc także plemniki i komórki jajowe. Gospodarka hormonalna wróci do normy, a szanse na zapłodnienie znacznie wzrosną.