Porady

Wpływ witaminy C na płodność przyszłych rodziców

84-370„Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny…”, śpiewał A. Rosiewicz w swoim popularnym utworze. Gdyby interpretować to zdanie dosłownie, można by powiedzieć, że witamin, które wpływają na wigor i wdzięk polskim kobietom nie brakuje. Jednak uwaga! Każda witamina przyjmowana w nieodpowiednich dawkach może zaszkodzić. Szczególnie, jeśli starasz się o dziecko. Zarówno niedobór jak i nadmiar witamin ma wpływ na Twoje zdrowie oraz płodność.

Co ważne, witamina C ma wpływ na płodność zarówno kobiet, jak i mężczyzn!

Dlaczego przyjmowanie witaminy C w odpowiednich dawkach jest ważne w trakcie starań o dziecko?

 

 

Płodność mężczyzny

 

Płodność kobiety

Chroni DNA plemników przed uszkodzeniem Niedobór zwiększa ryzyko poronień
Zapobiega zlepianiu się plemników Nadmiar może prowadzić do wysychania śluzu szyjkowego
Zwiększa liczbę i ruchliwość plemników Nadmiar wydłuża trwanie fazy lutealnej (niepłodnej)
Wpływa pozytywnie na wchłanianie mikroelementów, ważnych w procesie spermatogenezy.

 

Ma wpływ na budowę endometrium.

 

Jaka jest więc najodpowiedniejsza dawka witaminy C dla kobiet i mężczyzn w okresie starań o dziecko? Dawka ta wynosi około 45-100 mg dziennie, ale może być też wyższa. Spożywanie więcej niż 1000 mg dziennie prowadzi do licznych skutków ubocznych.

 

Doskonałym źródłem witaminy C są cytrusy – cytryna, pomarańcze. Najwięcej mają jej jednak czarne porzeczki, suszona dzika róża, papryka, brukselka, kalafior i szpinak.

 

Idealne proporcje tej i innych witamin, minerałów i aminokwasów wpływających na płodność mężczyzny zawiera suplement diety FertilMan Plus. Jeśli nie chcesz martwić się o komponowanie odpowiedniej diety polepszającej płodność, wystarczy, że zażyjesz 2 kapsułki tego suplementu 2 razy dziennie. Twoja płodność poprawi się znacznie już po miesiącu stosowania FertilMan Plus! Zadbaj o swoją płodność z suplementem diety FertilMan Plus i nie martw się o dostarczanie swojemu organizmowi szerokiego wachlarza składników poprawiających płodność.

 

 

Dodaj komentarz